O nás

Myšlenka Winaři

Věříme, že víno přináší radost a sbližuje.

 

Po 12 letech mého působení ve vinařském světě, jsem se rozhodnul jít vlastní cestou a vytvořit koncept bez kompromisů.

Hlavní hodnoty nově založených Winařů se opírají o můj pohled na víno a svět celkově. Je pro mě nesmírně důležitá kvalita a zajímavost vín, chuťový zážitek, jedinečnost okamžiku, radost z dobře odvedené práce a spolupráce s lidmi, kterým věřím a vážím si jich.

Cením si práce vinařů, každého jejich příběhu a jsem hrdý na to, že můžeme být partnery. 

Jan Waloschek

 

 

Jan Waloschek - otec Winaři.cz

očima jeho ženy Jany 

Sommeliér, milující táta, naprosto skvěle mu to jde v kuchyni, realizátor výjimečných nápadů a muž s velkým srdcem na „pravém místě“.

Honza má velmi houževnatou osobnost a lásku k vínu v sobě má už odjakživa (od prvního přičichnutí). Své nadšení a cit pro víno dokázal zhodnotit v každé sommeliérské soutěži, které kdysi v juniorských letech vyhrával. Nadšení si nosí v sobě dodnes. Proto vznikli Winaři.

Vše, co dělá, dělá pořádně. Za jeho prací si stojí. A co řekne, to platí, tak je a bude.

Jeho vášní je objevovat nová místa, chutě a vůně. Řekla bych, že tím tak trochu někdy posedlý. Přesně to pro něj znamená i víno. Je tak barvité a rozmanité, stále  v něm má co objevovat. 

Inspirací jsou pro něj nová místa a lidé, kteří svou práci myslí vážně a to, co dělají, dává smysl, je poctivé a má přidanou hodnotu.

Jo, asi ho budu muset přihlásit do nějaké současné sommeliérské soutěže, protože ty juniorské soutěže byly fakt dávno :).

 

IMG_3514

Záznamy nebyly nalezeny...