vinařství PROQIN

Proqin-32

 

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

Roční produkce vína: 60.000 lahví 

Rok založení vinařství: 2007

Rozloha vinic: 8 ha

Vesnice/město: Velké Němčice 

 

Martin Prokeš stojí za značkou PROQIN. A taky si stojím za tím, že dobré sekty umíme i my tady. A taky, že umíme!

Jejich šumivá vína jsou vyráběna klasickou metodou, tedy kvašením v lahvi. 

Co vidíš jako největší devízu vín z Moravy?

Martin Prokeš: Toť otázka. Asi v lidech, v mladých nadějných vinařích, kteří to posunou dál. V tom obrovském dynamickém rozvoji, který tady proběhl během posledních 10 – 15 let. A to se dá určitě využít - může to být ten pověstný nový vinařský svět uprostřed Evropy, kde to nikdo nečeká, v té zemi, která je považována za totálně pivní, tak najednou překvapí a obstojí.

Bolí po bublinkách hlava?

Martin Prokeš: Po sladkém demi secu, který je vyrobený ze základního vína, které by se nedalo pít ani jako takové, tak určitě. Ale pokud pijete víno v suché, klasicky kvašené láhvi, tak rozhodně ne. Vždycky je to v poměru množství versus výkon:). Naše zákazníky za těch 13 let hlava nebolí.

Je suché víno kvalitnější oproti sladkým?

Martin Prokeš: Rozhodně ne, záleží na kombinaci vína, jídla, jako sladké víno patří do gastronomie, patří do portfolia vinařů a je to další mýtus. Každopádně z hlediska toho mýtu je typické, že lidé přichází si dám suché bílé a odchází s pálavou s výběrem z hroznů respektive Chardonnay výběr z hroznů. Náš má 55 g a říkají, že je to pravé suché. Je tam opravdu ještě hodně práce, ale Pán Bůh zaplať za takové lidi, alespoň se zajímají o víno a dokáží vyslovit, co by chtěli, což je první krůček. 

Nejprodávanější

product feb 2021 20
 
190 Kč
sekt pinot noir proqin
 
490 Kč
product 5
 
490 Kč
product 7
 
490 Kč
product 7
490 Kč
Kód: 003010
product 5
490 Kč
Kód: 003011
sekt pinot noir proqin
490 Kč
Kód: 003009
product feb 2021 20 Kód: 003014
4 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení